Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо » Төр.мн

Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

 
Иргэд, олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн, шилдэг улс төрчдийн рейтинг тогтоох онлайн судалгааг "Ардын элч” мэдээллийн сайт тавдугаар сарын 15-наас зургаадугаар сарын 30-ны өдөр хүртэл 45 хоногийн турш нээлттэй, ил тод зохион байгууллаа.
Орон даяар явагдсан ард түмний санал асуулгад 628 нэр дэвшигч өрсөлдөж олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ” нар тодроод байна.
Энэ удаагийн "Ардын элч” ард түмний санал асуулгыг иргэд, олон нийт өөрсдийнхөө дэмжиж буй улс төрч, иргэнийг санал болгож, бүртгүүлэн оролцсоноороо онцлог байлаа.
Төрийг түшилцэж, түмэн олныхоо төлөө ажиллаж чадах ТӨРИЙН ТҮШЭЭДИЙГ тодруулах үндэсний рейтинг тогтоох судалгаа нь ирэх 2020 оны сонгуульд өрсөлдөх улс төрчдийн чансааг тодорхойлсон, сонгуулийн өмнөх их сунгаа болж байна.
21 аймаг, нийслэлийн 9 дүүрэгт хэн гэдэг улс төрч дэмжигчийн хамгийн их саналыг авч, манлайлан айргийн тавд багтан "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорсныг эрэмбэлэн танилцуулж байна. 
Архангай аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ж.Мөнхбат
Н.Энхбаяр
Г.Тэмүүлэн
Э.Болорчулуун
Б.Отгонбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Баян-Өлгий аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Н.ТИЛЕУХАН
Ж.САУЛЕ
М.ИБРАЙ
Х.БАТЫРБЕК
Ж.АЙДОС нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Баянхонгор аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Г.Занданшатар
Д.Мөнх-Эрдэнэ
Д.Ганбат
Л.Элдэв-Очир
Ж.Ганзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Булган аймагт 12 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ж.Бат-Эрдэнэ
Ц.Батбаяр
Ц.Гарамжав
Б.Хажидмаа
З.Батзориг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Говь-Алтай 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
В.Рэнцэндорж
Д.Амарбаясгалан
Ш.Раднаасэд
Ж.Энхбаяр
М.Батбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Говьсүмбэр аймагт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Г.Мөнхцэцэг
Л.Одсэр
Б.Саяхүү
П.Батхүлэг
Г.Батсуурь нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Дархан-Уул аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Б.Цэнгэл
Д.Хаянхярваа
С.Ганбаатар
С.Насанбат
Б.Эрдэнэзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Дорноговь аймагт 13 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Т.Энхтүвшин
Б.Дэлгэрсайхан
Ц.Гантулга
Д.Атармаа
Г.Гантулга нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Дорнод аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
М.Бадамсүрэн
Н.Номтойбаяр
Ш.Ёл
Б.Санчирдорж
Б.Отгон нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Дундговь аймагт 28 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
С.Од-Эрдэнэ
С.Мандахбат
Б.Наранхүү
С.Буджав
Ж.Нямаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Завхан аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Б.Дашцэрэн
Д.Батсайхан
З.Нарантуяа
Д.Дарь Сүхбаатар
Д.Батмагнай нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Орхон аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Б.Ганхуяг
Ц.Бат-Энх
Д.Үүрийнтуяа
О.Баасанхүү
Б.Ангараг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Өвөрхангай аймагт 22 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
С.Чинзориг
Д.Тогтохсүрэн
Я.Содбаатар
М.Наранбаатар
Ё.Бямбатогтох нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Өмнөговь аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
В.Мөнхбат
Х.Мандахбаяр
Д.Бат-Эрдэнэ
Х.Батболд
Ө.Баянмөнх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Сүхбаатар аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Н.Цамбанүрдэв
Ж.Батсуурь
Р.Буд
Н.Лхагвабаатар
З.Энхтөр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Сэлэнгэ аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Б.Цогтгэрэл
Ч.Ундрам
Ж.Эрдэнэбат
Т.Сайнжаргал
Д.Эрдэнэбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Төв аймагт 20 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
М.Энхболд
С.Батболд
Ж.Батжаргал
Б.Оюун-Эрдэнэ
Ш.Батсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Увс аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ц.Батболд
С.Отгонбаяр
Ч.Хүрэлбаатар
В.Удвал
Н.Тэгшбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Ховд аймагт 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ц.Цогзолмаа
Я.Төмөрбаатар
О.Батнасан
С.Бямбацогт
Д.Дэмбэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Хөвсгөл аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Т.Ганди
Л.Төмөрбаатар
Л.Ганболд
Ц.Даваасүрэн
Ө.Болдсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Хэнтий аймагт 18 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
У.Хүрэлсүх
Л.Оюун-Эрдэнэ
С.Ононбаяр
Б.Бат-Эрдэнэ
Ц.Идэрбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

ДҮҮРЭГ
Багануур дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Хишигбадрах
Б.Бямбадорж
Ж.Мөнхцэцэг
С.Даваасүрэн
Л.Алтансүх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Багахангай дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Л.Санжийжамц
Ц.Батбаяр
Ф.Мөнхгэрэл
С.Эрдэнэбаяр
Э.Галбадрал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Баянгол дүүрэгт 26 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ж.Ганбаатар
Б.Сэмжидмаа
С.Эрдэнэ
Х.Ганхуяг
Э.Дагиймаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Баянзүрх дүүрэгт 43 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Д.Оюунхорол
Т.Ганди
Ц.Жадамбаа
Б.Мөнхбаатар
Р.Булгамаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Налайх дүүрэгт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
С.Амарсайхан
Ч.Батзаяа
О.Ууганбаяр
Ч.Раднаабазар
Д.Лхачинсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Сонгинохайрхан дүүрэгт 39 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ц.Гарамжав
Р.Дагва
О.Гэрэлт-Од
Э.Болорчулуун
Ж.Сандагсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Сүхбаатар дүүрэгт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Сү.Батболд
Б.Баярмагнай
Ц.Мөнх-Оргил
Ж.Цолмон
Р.Амаржаргал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Хан-уул дүүрэгт 30 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
Ц.Нямдорж
С.Үүрцайх
Ц.Цолмон
П.Батчимэг
Д.Сарангэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

Чингэлтэй дүүрэгт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
М.Оюунчимэг
Б.Мөнхбат
Ц.Ганхуяг
Ц.Баатархүү
Г.Баярсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн "АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.




скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Next Post

News