“Эрдэнэт марафон 2015” бүх нийтийн гүйлт боллоо » Төр.мн

“Эрдэнэт марафон 2015” бүх нийтийн гүйлт боллоо

Эрдэнэт марафон” гүйлтийн арав дахь удаагийн тэмцээн өнгөрсөн амралтын өдөр буюу есдүгээр сарын 26-нд Орхон аймагт боллоо.

Хүн амын эрүүл мэндийг хамгаалах, хүүхэд залуучуудад бие бялдрын болон оюун санааны өв тэгш хүмүүжил олгох, бүх нийтийн гүйлтийн спортыг хөгжүүлэхэд бодит хувь нэмэр оруулах зорилгоор энэхүү тэмцээнийг Шри Чинмойн марафоны баг, Орхон аймгийн ЗДТГ, "Хангарьд” спорт клуб, БТСГ-тай хамтран амжилттай зохион байгуулжээ. Тэмцээн 3 ба 21,095 км /хагас марафон/-ийн зайд 17-оос доош, 18-49, 50-аас дээш насны ангиллаар явагдсан ба нийт 150 орчим гүйгчид хурд, хүчээ сорьжээ.

Улаанбаатар хотын "Алдар” спорт хороо, Монголын хэт холын марафон гүйлтийн холбоо, "Мон-Алтиус” БТДС, ҮБТДС, "Хүч” спорт хороо, "Ирээдүйн одод” клуб, Орхон аймгийн ЕБСургуулийн сурагчид зэрэг олон байгууллагын тамирчид идэвхтэй оролцсоныг зохион байгуулагчид онцлов. Гүйлтийн явцад гүйгчдийн эрүүл мэнд, аюулгүй байдлыг хамгаалахаар Орхон аймгийн Эрүүл мэндийн нэгдсэн төвийн эмч нар болон ЗЦГ-ын алба хаагчид хамтран ажиллажээ.

ТЭМЦЭЭНИЙ ДҮН:


3,0 км-ийн зайд 17 хүртэлх насны ангилалд:
 

Эрэгтэй

I байр- М.Лхагвадорж /Алдар СХ / 8:30
II байр- Г.Ариунболд /Эрдэм ахлах сургууль/ 9:16
III байр- Н.Адъяахүү / Алдар СХ / 9:39
 

Эмэгтэй

I байр- Г.Ариунболд /Ирээдүй-Одод/ 9:10
II байр- Д.Энхчимэг / Ирээдүй-Одод / 9:14
III байр- А.Мядагмаа / Ирээдүй-Одод / 9:20
 

3,0 км-ийн зайд 18-49 насны ангилалд:
 

Эрэгтэй

 I байр- Н.Жандоос /Орхон цагдаа, СДМ/ 8:20
II байр- Д.Цэрэнпил /Хан-Уул ЦХ, Iiхэлтэс, ОУХМ/ 8:25
III байр- Г.Энхтамир /Алдар СХ/ 8:33
 

Эмэгтэй

 I байр- Н.Дулам /Алдар СХ, I зэрэг/ 10:00
II байр- Б.Дуламсүрэн /Мон-Альтиус, Iзэрэг/ 10:40
III байр- Т.Уртнасан /Алдар СХ, I зэрэг/ 11:25
 

3,0 км-ийн зайд 50-аас дээш насны ангилалд:
 

Эрэгтэй

I байр- Х.Ганширэм /Хөвсгөл-Мөрөн/ 10:20
II байр- С.Ганбаатар / УБЭК / 11:33
III байр- С.Энхтайван /Эрдэнэт/ 12:03
 

Эмэгтэй

I байр- Б.Оюундарь /Шри Чинмойн Марафоны Баг/ 19:57
II байр- З.Дарьсүрэн 21:01

21,095 км-ийн зайд 50-аас доош насны ангилалд:
 

Эрэгтэй

I байр- Б.Доржпалам / Алдар спорт хороо 017-р бригад, ОУХМ/ 1:11:17
II байр- Л.Лхагва / Алдар спорт хороо 016, СМ/ 1:11:41
III байр- С.Чинбат /Хүч СХ, СМ/ 1:11:44
 

Эмэгтэй

 I байр-Г.Хишигсайхан/Алдар спорт хороо 017-р бригадь, СДМ/ 1:23:05
II байр- Б.Мөнхзаяа /Алдар спорт хороо, ОУХМ/ 1:23:09
I II байр- Ч.Шинэцэцэг /Алдар спорт хороо, СМ/ 1:25:10

21,095 км-ийн зайд 50-аас дээш насны ангилалд:
 

Эрэгтэй

I байр-Д.Дамдинжав /МХХМГХолбоо, СМ/ 1:31:02
II байр- Б.Оюунбаатар /Хангарьд клуб, ОУХМ/ 1:39:34
III байр- Ч.Баатаржав /МХХМГХ, СМ/ 1:40:40
 

Эмэгтэй

I байр- Б.Баярсайхан / Шри Чинмойн Марафоны баг/ 2:33:49
II байр- Б.Алтансувд


скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Next Post

News